Jdi na obsah Jdi na menu
 


přepravky pro potkany

16. 10. 2008

Každý majitel potkana určitě chce svého mazlíčka vzít také někam na vycházku nebo s ním vyjet ven. Na takové cestování je dobré pořídit si vhodnou přepravku pro své potkány.

Základní banner 468x60px

V obchodech dnes najdeme mnoho různých druhů, tvarů a velikostí jednotlivých přepravek. Je dobré si nejprve upřesnit na jaké cesty chceme potkána přenášet. Na krátkou procházku kolem domu není třeba žádné přepravky. To ale platí pro ty chovatele, kteří mají potkána, který je na ně již zvyklý a není plachý. Ti si potom potkána vezmou klidně na rameno nebo do kapsy a můžou jít.

 

Přepravka

Jistě je ale mnoho chovatelů, kteří cestují a svého potkána nechtějí nechat doma. Zde je třeba promyslet si na jak dlouho jezdíme pryč. Na krátkou dobu, tedy zhruba od pár hodin do několika dní, nám stačí menší přepravky. Malá přepravka se pohybuje v rozměrech cca 36 x 26 x 23cm. Na přepravce je důležité aby do ní pronikal vzduch. Tedy vybíráme přepravky s dostatečně velkými průduchy, aby se potkan nedusil. Podle mého jsou nejlepší přepravky plastové. Jistě najdeme také látkové. Ty ale mohou nasáknout moč a následně páchnout. Plastové v tomto směru mají výhodu snadného čištění. Tyto přepravky se v obchodech pohybují v cenách okolo 200 Kč.

 

Na delší trasy, tedy od několika dnů po týden, potřebuje potkánek již větší přepravku. Tím se myslí nejméně cca 70 x 45 x 31cm. Musíme si uvědomit, že potkan v této přepravce bude delší dobu, tedy potřebuje více prostoru pro seberealizaci. Stejně jako u malých přepravek, tak u těch velkých najdeme velký sortiment různých druhů, tvarů, velikostí i barev. I zde bych doporučila přepravku z plastu. Cena těchto přepravek začíná kolem 600 Kč.

 

Potkan

U přepravek také rozlišujeme, zda-li je průhledná nebo nějak mřížkovaná. Je to důležité proto, protože potkánka cesta stresuje už sama o sobě. Najednou se nachází v jiném prostředí než je zvyklý a navíc se s ním pohybuje když cestujeme. Tento stres můžeme zmírnit správným výběrem přepravky. Nevhodné přepravky jsou ty průhledné, kde potkánek vidí vše. Mnoha lidem to přijde naopak dobré. Aspoň bude vidět ven. Ale je to přesně naopak. Potkánkovi se při přenosu vše míjí a rozmazává a on je tím zmaten. Nedokáže se zaměřit na jednu věc jak je zvyklý a potom dochází k vyplašenosti a nechuti k cestování. Tomuto šoku můžeme předejít, když vybereme přepravku s nějakým neprůhledným vzorem nebo materiálem. Potkan nevidí co se děje, tedy v klidu leží a cestu přečká s co nejmenším šokem.

 

Tímto článkem jsme chtěli pomoci těm, kteří nemají vůbec potuchy o tom, jaká přepravka by byla právě pro jejich potkánka vhodná. Dnes v ochodech najdeme mnoho různých druhů přepravek, takže i v obchodě se můžeme teprve rozhodnout jaká bude ta pravá.

Přepravky
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář